Как да копаем VertCoin / How to mine Vertcoin

Ако си оставя колата да работи цяла нощ колко гориво харчи? Ами има голяма разлика, дали двигателя ми е 6.3 или 1.0. Дай повече информация за компютъра ти. Оставил съм кристалната топка вкъщи…

Нужен ли ни е силен процесор ??

Не, само силна и икономична видео карта.

Не. Исвен ако не копаеш с процесора. Което е лоша идея.

Здравей, Gothika_47, Благодаря за вниманието, което си отделил да обясняваш тези интересност…
Аз съм напълно нов, свеж и изцяло празен в тази материя и реших да пробвам на лаптопа да копна и да видя как се прави общо взето :slight_smile: Направих всичко по указаниията, настроих си уолета, сложих настройките на верт майнера … и за видеокарта ми излизат два варианта NVIDIA-ccminer и NVIDIA-vertminer, като втория вариант ми изписва, че ще взема някви 2% комисионна.
Скрииншота, който съм показал премигва и е следния … (на картинката). Та въпроса ми е какво е това и става ли нещо (защото виждам, че изписва някаква грешка)? Благодаря

А при втория вариант на видеокарта излиза това ( едвам го хванах за скрееншот)

Не мисля, че лаптопа ти има достатъчно добра карта, че да си струва да копаеш с нея. Втората ти грешка е в CUDA, която или не си инсталирал или картата ти не поддържа.

Не, не ме разбирай погрешно, аз искам само да разбера как се случват работите :slight_smile:
На картата пише with CUDA.
Ще проуча какво е това :), но как се инсталира?1
Определено не мога са се оправя с тази CUDA… би ли ми хвърлил малко светлина от къде да я сваля?

Първия линк като напишеш CUDA в гугъл:
https://developer.nvidia.com/cuda-downloads
Иначе картата ти е толкова стара, че няма смисъл да се занимаваш. Мисля, че ако не си поне с 1050 няма смисъл. Има някой карти от старата генерация като 390ките, които все още си струват (въпреки, че точат яко ток) но само като видя, че на твоята пише M и като знам, че е на лаптоп не мисля, че ще си заслужава времето.

Е да, той е на 7-8 години този комп :slight_smile: Благодаря за линка ( само CUDA не се бях сетил да напиша)

Здравей, отново извинявай за потока от въпроси… сложих CUDA, но се държи по същия начин (всмисъл нищо не се промени)?

Аз ти казах, че картата ти е прекалено шит. Не знам как да го кажа по-друг начин.

Идеята на цялата заигравка беше, да видя как работи системата… да видя че копае :slight_smile: само по себеси е ясно, че няма да изкопая нищо с този лаптоп.
Благодаря!

Е човек като не можеш да копаеш как ще видиш, че копаеш? :thinking:

е а де :slight_smile: като не знам какво преставлява процеса… ба извинявам се, че изглеждам като идиот. Но нещо като е ново и непознато и се ошашквам и не знам какво да очаквам

Няма лошо добре е да се интересуваш. Иначе процеса е прост. Пускаш програмата видео картата ти се качва на 100% usage и го държиш докато смята хашове и след време получаваш VTC като награда.

Ахам :slight_smile: Благодаря! Ще се замисля за някоя по мощничка машина.

Разчиствам си машината и ти изпратих всичко, което съм изкарал. Да, малко е, ама дано след няколко години се вдигне стократно стойността :stuck_out_tongue:

Мерси. Пристигнали са! :smiley:
https://insight.vertcoin.org/tx/9d0880975dd7fe3a788605888195555c27a3c46c90823ff8ad65331a4b79bcfa

Здравейте, мога ли да си взимам по някакъв друг начин парите, освен paypal ? Примерно да си направя paypal акаунт и да си пазарувам с него онлайн с изкараните vertcoins ?