Windows 7 ще работили нормално с Ryzen 3 2200g

Доста скоро смятам да си купувам нов компютър с процесор Ryzen 3 2200g. Та въпроса ми е дали ще работи нормално с Windows 7 64bita. Във всички сайтове различна информация.

1 Like

Защо ще слагаш толкова антична операционна система а не направо Win10?

2 Likes

Да, но офицялно, няма да получаваш update-и за процесора. Според мен това е много тъпо решение от страна на Microsoft да спрат да пускат update-и за процесора на Windows 7 (и 8, но не съм сигурен).

Също “mainstream” поддръжката на Windows 7 вече е изтекла (ще получаваш update-и само ако нещо сериозно се случи).

1 Like

По принцип е по-добре да сис. Windows 10, понеже по новият хардуер е по-оптимизиран за Windows 10, а другото са ти го написали горе

1 Like

С Тъпата 10-ка НЯМАШ свободата която имаш с 7-цата. ТЕ решават кога да си инсталират простотиите и не можеш да спреш актуализациите(можеш да ги забавиш с 1 седмица ама нищо друго) + 100 ненужни приложения които бавят/задъхват асматиците (слабите PC-та).

1 Like

Аз до 2015 бях на XP, сега съм на 7 и сигурно ще изчакам нова, по-хубава версия или ще мина на Linux

1 Like

Може, но е по-сложно.

Нищо не задъхват, а и Win 7 също има някой ненужни програми.
Дори и да “задъхваха”, той е с достатъчно добър процесор, че да не усети нищо.

2 Likes

Аз и сега съм на XP.
Но повечето приставки ги спряха,до края на годината ще спрат и Steem за XP.
Като цяло XP е най-доброто от Windows.
Когато сърсем го спрат ще трябва да си купувам нови части за компа, защото сега повече от XP не поддържа.
Но дори да си взема нови части,пак ще ползвам Windiws 7 , защото и на мен НЕ ми харесва 8 и 10.:grinning::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

Преинсталирай бе луд. Тази операционна система от доста време не е сигурна и можеш да се заразиш с неща, които хората дори не знаят, че съществуват. :smiley:

3 Likes

Знам, че е добре да се преинсталира,но този компютър го имаме от 2002г(по-голям е от мен с 2г.:wink:). и е преинсталиран над 10 пъти.
А и от Microsoft обявиха,че приставките за XP
ще спрат през 2019г.
Следователно не му остава много време,а и аз мисля, че е скоро трябва да сменя тази АНТИКА. :grinning:

Не разбирам за какви приставки ми говориш ама операционната система не е пачвана от 2014та… което я прави много несигурна. Огромен брой от компютрите, които се вързват към ботнетове за спам/DDOS са с XP.

https://www.microsoft.com/en-us/windowsforbusiness/end-of-xp-support

2 Likes

От приставки имам предвид Adobe Flash,Steem и много други платформи и приложения.Те ще бъдат спряни,което обезсмисля съществуването на този компютър.
Пък и да е заразен,скоро ще си вземам нов, тъкаче няма за кога да го преинсталирам :wink:

🤔