Умира ли Windows XP?

Здравейте,в тази тема бих искал да разбера вашето мнение за Windows XP,и дали ще дойде краят на тази операционна система?
Лично аз я използвам все още,и според мен заедно с Vista и 7 са най-добрите.
Малко повече за xp
Windows XP е издаден официално на 25 октомври 2001г.
Въпреки все още големия брой компютърни системи, които използват Windows XP, от Microsoft прекратиха поддръжката на операционната система на 08.04.2014 г.
След като прекратиха поддръжка другите компании също започнаха да се отказват.
И ето стигнахме дотук.
До края на 2018 Steem обявиха,че ще спрат техния магазин за XP,
Единственият браузър,който беше останал също излезе с последен ъпдейт преди няколко дни(линк)
Microsoft office също не функционира като трябва.
Та въпросът е: това ли е краят,след като няма да има надежден браузър,няма магазини за игри и няма къде да се обработват документи с Microsoft office?
И какво мислите вие за тази операционна система?
Ще се радвам да разбера вашето мнение!!! :slightly_smiling_face:

Как да си сложим старт бутона на Windows XP!

За мен Windows XP умря отдавна. Няма смисъл да гледаме назад и да боксуваме на едно място. Вече има нови OS с повече функции.

Няма смисъл още да ползваме Windows Xp, освен ако нямаме някой много стар компютър.

Още преди Microsoft да прекратят поддръжката му, доста игри преминаха към DX11 и още тогава за мен беше време да се ъпгрейдене към 7.

Попринцип да.Моята “АНТИКА” е по-стара от мен и зарежда много бързо.Бих живял с XP,
който очевидно умря.Но промяната е нещо хубаво.за жалост аз моят компютър не може повече от ХР.Тъка че не мога да го ъпгрейдна към 7.Дори и да си купя нов ще е 7(ако не го спрат до тогава и него :slightly_smiling_face: )

На стари компютри, който не могат да подкарат по-нова OS, съм съгласен да се ползва XP, дори ако трябва и 98 и т.н. Въпреки, че има и някои Linux дистробуции, който позволяват но-нов софтуер да върви на стари машини. Но не всички потребители се чувстват комфортно на Linux, а и за Windows има повече стари игри, което го прави идеален за Retro Gaming машина. :wink:

Според мен е много dead от бая време. Ако компа ти е антика, аз мисля че е по-добра идея да му заредиш linux.

Харесва ми как сам си отговаряш на въпроса. :joy:
XP няма ъпдейти от 4 години, защо си мислиш, че умира след като е мъртва от вече 4 години. Пълна е с бъгове и експлойти и огромен брой от “зомби компютрите”, които са част от различни DDOS ботнетове са с XP точно за това.
Всеки с малко мозък ще е минал на 7 или 10 само заради опасностите да ползваш такава операционна система освен ако не иска да рискува да се зарази с какво ли не само като влезе в интернет.

Не чe 7 и 10 са напълно безопасни, особено след като почти всеки си пира ъпдейтите на пиратската 7-ца, но това вече е друг въпрос. А и при тях ставаме част от microsoft мрежите :smiley: (особенно при 10 :frowning: ) ама както и да е.

#цитирах го от Уикипедия :joy:
Знам,че се води умрял но имаше надежда.
Защото поддръжкта на браузърите продължаваше.преди няколко дни се ъпдейтна браузъра и пишеше, че това е последният ъпдейт.Тогава ми стана ясно, че вече УМРЯ.(то си и пишеше :slightly_smiling_face: ) :neutral_face: но кой да знае :face_with_raised_eyebrow:

Не не… нямаше надежда от години. :smiley:

Ще страхотно ако Microsoft отворят кода (open source), но няма как да стане, все пак говорим за Microsoft. :frowning:

“Надеждата умира последна”-и вече УМРЯ
:joy::joy::grin:
А и къде забрави 8? :grin:

Хаха! Шегаджия :smiley: :lul:

Като цело XP, 7,8 са мъртви вече от както излезе 10
:joy::joy:

Златният принцип: когато излезе нещо ново, всичко старо е trash :joy:

Взимай по-нова машина и слагай 10.

Аз съм на същото мнение братле.

Заключение: ХР Умря

Да почива в мир :tired_face::tired_face: Аз играх супер Марио на Win XP като малък :tired_face:
BTW имам един стар компютър вкъщи с win XP баща ми го е ползвал едно време да работи на него ,но преди няколко години брат ми му взе монитора за своя комп

Аз все още имам първия си сетъп с ХР, пазим го катo реликва :smiley:

е,то настолния компютър вкъщи е ХР и бачка яко