Xperia XZ premium VS Nokia 8 VS Samsung galaxy s8

Кое е по добро? Какви са плюсовете/минусите ?

Аз ти предлагам нокиа поради няколко причини. Първо: новите им телефони са чук, пробвал съм няколко и работят безпроблемно, а осмичката е топ модел на марката. Второ: доста близък скор вадят на един от бенчмарковете на gsmarena.com, но сонито е доста по-скъпо от нокиата. И трето: Сони вече не развиват толкова усилено бизнесът си с телефони. В последно време са по-слаби там. Лично аз мисля, че скоро ще се откажат и няма да имат съппорт (което е жалко, защото винаги съм ги харесвал :smiley: ). За сметка на това Нокиа вмомента се завръщат на пазара и не мисля, че ще се откажат скоро. Така, че аз съм с две ръце за Нокиа и дори често се замислям дали да не изневеря на Apple с тях! :smiley: :smiley: :smiley:

2 Likes

Аз оценявам Nokia 8 като добър телефон,и като функции,но аз съм използвал предишни модели и можеби най-големият недостатък за мен,е това , че работи с Microsoft.
То е много сложно за свикване, особено ако си потребител на Android.
В техния магазин има стари версии на приложенията които използваме на android,
а някои приложения дори ги няма.
Но като камера,микрофон,и дуги се справя много добре.
Лично аз НЕ препоръчвам Нокиа за ежедневна употреба от гледна точка на функционалност.:grinning:

@Alex47 Знаеш, че новите нокии са с Андроид, нали? :smiley: :smiley: :smiley:

1 Like

Хахаха разсмя ме :smiley: аз ако не беше андроид изобщо нямаше да питам :slight_smile:

1 Like

Сонито също е добро… има 4к дисплей, 5.45 инча, IP 68 е, 960FPS slow motion. Нокията също има доста функции…

1 Like

Ако предлагаха Nokia 8 scirocco във виваком, ще я взема без да му мисля. Работата е там че до началото на месеца трябва да реша… Сега ползвам Samsung S5, но стана бавничък и батерията не трае повече от 4 часа (1час натоварване). Отначало гледах A8 2018 но те са по-скъпи от нокията а вадят едва 110к точки в Antutu benchmark. Нокията вади 207к, Сонито 198к. S5-цата ми има 54к точки

1 Like

Ами не бях погледнал дали е Android,но сте прави.Nokia 8 е много добър телефон като погледнах,но не си и помислих, че е android.,тъй като старите нокии бяха Microshttpsoft. И бяха ужас.
В такъв случай Nokia е много по-добър.:wink:

Братле, ако имаше Scirocco в България не мисля, че щеше да има някой с друг телефон! :smiley: :smiley: :smiley:

2 Likes

Само ще оставя това тука:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_2s-9067.php

1 Like

Ами виж му цената :wink:
Едва ли всички биха го използвали.

@bumtras
Добър телефон,но моята батерия :battery: е направена по същата Li-Ion технология и след една година средно натоварване се скапва :grinning::wink:

Това е малко относително след колко време ще се скапе, но да скапва се както всички батерии.
Завити и как се използва, по принцип би издържала най-дълго ако не се зарежда и разрежда напълно.
На новия си телефон, също xiomi, започнах да я държа предимно между 80 и 20, пък ще вириме колко ще изкара. :slight_smile:

1 Like

Ами попринцип за мен най-трудното,когато търся хубав смартфон,е да намеря издръжлива батерия.Затова съм много внимателен, когато търся хубава батерия.

Батериите направени с Li-Ion технология са предназначени за не напълно зареждане на батерията.
Оставяш ли телефона да се зарежда след като е 100% започва после да му пада по-бързо батерията да се “скапва”:grinning:

Точно това имах предвид. Но все пак това е бавен процес и батерията изкарва поне година.

Иначе аз съм Xiaomi Redmi 5 Plus(32GB) от един месец и съм много доволен от батерията (и от целия телефон), издържа около 3 дена нормално ползване (често сърфиране в интернет и рядко играене на игри).

1 Like

Няма го в в виваком този телефон иначе доста пъти съм го гледал този Mi mix 2…

1 Like

1 Like

Ето по-детайлно, като цената не ме интересува… нокията която предлагат е с 64/4 Gb

1 Like

Добре… Оказа се че могат и S8 да ни дадат на цена под 1000 лева :slight_smile: Какво мислите за S8-чката и дали бихте я предпочели?

1 Like

Тук мисля, че S8-ЧКАТА печели Самсунг си е самсунг, а и ако видиш гсм арената самсунг си печели

2 Likes

🤔