Бюджетен микрофон, подходящ за YouTube

Здравейте, обмислям да си взимам нов микрофон, с който да снимам клипове в YouTube. Засега съм се спрял на този: https://www.gearbest.com/speakers/pp_193557.html?wid=1433363. Искам да попитам дали е подходящ и ако може да ми препоръчате други до 50$ :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

2 Likes

Попринцип не разбирам от микрофони,но не те ли дразни този цвят?:face_with_raised_eyebrow:

Нали знаеш, че ще ти трябва фантомно захранване или предусилвател за този микрофон?

Знам, че ми трябва такъв предусилвател

Аз ползвам ето този. Пак е BM800, но е на друга марка (по някаква причина има около 300 различни ВМ800 :smiley: ). Представя се блестящо, нямам забележки. Има нужда само от една външна звукова карта, но те са по 5 лв. Слагам линк да чуеш как звучи, ако не е ок според правилата на форума ще го махна. :blush: :blush:

Мисля, че Venata беше с един такъв евтин преди време и се оказа доста читав. Също да предупредя, че във всеки микрофон можеш да имаш странични шумове от 100 различни неща, но ако ползваш OBS има аудио филтри, които ги махат. Скоро може да има тема/видео за това. :slight_smile:

2 Likes

Вената ползва точно този, който аз пуснах. Намерих линка от клипа, който той беше направил.

3 Likes

Можеби Linus постна това видео трърде късно :thinking:

🤔